تیم سازی

زمانی که شخصیت‌های مختلفی در تیم داشته باشید؛ کار در تیم‌ها می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، اما کار مشترک هم برای شرکت و هم برای کارکنان مفید است. کارکنان ممکن است نیاز به تمرین و آموزش در کار داشته باشند که کار تیمی می‌تواند بستر مناسبی در این زمینه باشد. کارتیمی به‌طورمعمول به‌عنوان مفهومی مثبت به‌شمار می‌رود، زیرا درنهایت گروهی از کارکنان را ‌ایجاد می‌کند که به نفع کسب‌وکار کار می‌کنند. درحالی‌که کار تیمی مزایای مختلفی را به‌همراه دارد، اجرای پروژه‌ای تیمی در محل کار معایب بالقوه‌ای نیز به‌همراه دارد.

مزایای تیم‌سازی:‌

  • دانش و تجربیات مشترک:

 هر کارمند با مجموعه خاصی از مهارت‌ها و دانش مرتبط به شرکت می‌آید. بعضی از این تجربیات باهم همپوشانی دارند درحالی‌که برخی از تجربیات یا دانش‌های دیگر کاملاً با هم متفاوت هستند. هنگامی‌که کارکنان را برای پروژه‌های کاری گروه‌بندی می‌کنید، همه از مزایای دانش و تجربه مشترک استفاده می‌کنند. این تجربه کاری تقسیم‌شده، باعث می‌شود که با مقیاس‌های مختلفی از مشکلات و چالش‌ها مقابله کنید. اگر کارمندی به‌طور جداگانه روی پروژه‌ای کار کند، ممکن است به دلیل کم‌تجربه‌گی با برخی از جنبه‌های آن پروژه دچار مشکل شود؛ درحالی‌که در گروه، می‌تواند بر تخصص همکارانش تکیه کند و دانش خود را به‌طور بالقوه گسترش دهد.

  • خلق ایده:

محیط تیمی نیازمند کارکنانی است که در مورد پروژه بحث کنند و ایده‌های بیشتری خلق کنند. این بحث و تبادل‌نظر می‌تواند خلاقیت بیشتری را در میان کارکنان برانگیزد و آنها را به فکر کردن درباره ایده‌های جدید ترغیب کند. همچنین بحث در مورد پروژه راه‌حل‌های بهتری را برای مشکلات پیش‌روی ما خواهد گذاشت. هنگامی‌که به‌صورت فردی کار می‌کنید، انجام پروژه را با بینش خاصی که دارید محدود خواهید کرد درحالی‌که همکاران‌تان می‌توانند رویکردهای جدیدی را نسبت به کار شما پیدا کنند.

  • بررسی واقعیت:

در پروژه‌های فردی به یک کارمند تکیه می‌شود تا حقایق را بدون هیچ‌گونه اشتباهی دریافت کنند. زمانی که چندین نفر روی پروژه‌ای کار می‌کنند، سیستمی ایجاد می‌شود که موجب بررسی و تبادل اطلاعات خواهد شد. زمانی که همه اعضای تیم به‌طور فعال در پروژه‌ای مشغول به‌کار هستند، احتمال بیشتری وجود دارد که مسئله را قبل از تبدیل شدن به مشکلی بزرگ، شناسایی کنند.

  • امنیت و حمایت بیشتر:‌

احساس امنیت و حمایت حاصل از یک تیم می‌تواند موجب ترغیب کارمندان به ریسک بیشتر شود. وقتی کارمند روی پروژه‌ای به‌صورت فردی کار می‌کند ممکن است محافظه‌کار باشد. کار فردی گاهی احساس انزوا ایجاد می‌کند و باعث می‌شود کارکنان احساس کنند که هیچ‌کس دیگری پشت سر آن‌ها نیست. حمایت از محیط تیمی، به بعضی کارکنان کمک می‌کند تا بهره‌وری را افزایش دهند و انگیزه بیشتری در کار پیدا کنند.

 

  • ایجاد شرایط لازم برای رقابت میان اعضای تیم

ایجاد شرایط لازم برای رقابت میان اعضای تیم از دیگر اهمیت‌هایی تیم سازی است که بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های کوچک و بزرگ به شیوه‌های مختلفی در پی آن هستند. مطالعات و تحقیقات زیادی نشان داده‌اند که رقابت در شرایط و بستر‌های مشخصی باعث افزایش بهره وری می‌شود. تیم‌ها می‌توانند با هدایت این بهره وری به یک فعالیت سرگرم کننده، می‌توان به روش‌های جامع‌تر از فعالیت‌های تیم سازی دست یافت. یادگیری خوب کار کردن با یکدیگر درون یک تیم احتمالاً مدتی طول خواهد کشید، اما در نهایت در کمال تعجب خواهید دید که تیم‌های سریع که با درک درست از یکدیگر هماهنگ با هم کار می‌کنند، چگونه می‌توانند در هنگام ایجاد انگیزه برای پیروزی در یک رقابت هم پیمان شوند.

  • همیاری و افزایش عملکرد تیم

علاوه بر مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، فعالیت‌های تیم سازی برای بهبود پروژه‌های اجرایی در محل کار که شامل کار تیمی است هم می‌توانند مفید واقع شوند زیرا به تیم‌ها و اعضای آن کمک می‌کند تا درک به مراتب بهتری از یکدیگر داشته باشند. به طوری که پس از انجام فعالیت‌های تیم سازی در کنار هم کارمندان نقاط قوت، نقاط ضعف و علایق یکدیگر را بهتر می‌شناسند. این درک درست از یکدیگر به آن‌ها کمک می‌کند تا در کنار هم برای پیشرفت در آینده همکاری کنند که برای یک شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است.

وقتی هر یک از اعضای تیم بهترین تلاش خود را صورت می‌دهد، بستر و فضای محیط کار و تیم را برای برقراری یک فرهنگ کاری مثبت فراهم می‌کند. هر تیم ویژگی‌های متفاوتی دارد و هر فرد و عضو تیم هم چیزی منحصر به فرد برای ارائه به تیم دارد. هنگامی که بتوانید همه اعضای تیم را برای رسیدن به پتانسیل‌های فردی خود شناسایی و تشویق کنید، آنگاه است که تیم شما قادر خواهد بود به پتانسیل جمعی و اهداف کل تیم نیز دست یابد.

با توجه به جذب کارآموزان دوره ای از دانشگاه های برتر کشور در رشته های مرتبط صنعت نفت و گاز ، اکوسیستم خوبی در راستای تیم سازی جهت ارتقای ایده های موجود وجود دارد.همچنین با توجه به ظرفیت موجود در راستای برگزاری خرد جمعی امکان ایده پردازی در راستای شناسایی و سرمایه گذاری بر روی ایده های هدفمند وجود دارد.